Szemüveget viselni nagyon trendi manapság és tény, hogy egy jó keret nagyot tud dobni a megjelenésünkön, azonban nem árt odafigyelni, hogyan sminkelünk hozzá.
A minap én is beléptem a szemüvegesek büszke táborába. Igazából már korábban is szükségem lett volna rá, de egyszerűen mindeddig nem találtam meg azt a keretet, amely egyszerre illik az arcomhoz, a stílusomhoz és a pénztárcámhoz is. Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy legalább 60-70 modellt felpróbáltam, miután végre felfedte magát az Igazi. Sőt, valójában nem is én bukkantam rá, hanem egy rendkívül hozzáértő eladó srác, ezúton is köszönöm neki a segítséget! 🙂
Szóval, most, hogy én is elkezdtem szemüveget viselni, az első dolog, ami feltűnt a tükörbe nézve, hogy a szemüveg jó rendesen kiemeli az évek gyors ütemben szaporodó nyomait a szemeim alatt és a szemhéjfesték sem pont úgy mutat a lencse mögött, mint szemüveg nélkül. Ezért szorgos kutatómunkába fogtam, mégis hogyan lehetne kicsit javítani az összképen. Sok praktikus és kevésbé hasznos tanácsot is olvastam, itt most azt foglalom össze 5 pontban, ami nekem a leginkább bevált. Mert bevált, ez nem is vitás, hiszen rengeteg bókot, dícséretet kaptam a családtól, és később a kollégáktól is, amikor először megjelentem az új szemcsimben az irodában. 🙂
1. Használj korrektort
A speciális, szem alá való korrektor olyan pigmenteket tartalmaz, amelyek nagyon trükkösen verik vissza az arcra eső fényt, így a szem alatti terület makulátlanul simának tűnik még a szemüveg lencséi mögött is. Lehet, hogy elsőre ijesztően hangzik, de szemüveghez inkább a sárgás árnyalatok működnek jól.
Ezt a korrektort az alapozó vagy BB krém fölé kell feltenni és szépen eldolgozni. Fontos, hogy fölé, nem alá!
A MAC korrektora például egy nagyon szuper cucc, és mivel rengeteg árnyalatban kapható, a sminkes lányos segítségével könnyen ki tudod választani a bőrtónusodhoz leginkább illő terméket. Bizonyos kor (mondjuk negyven) felett egyébként nem szemüvegeseknek is jó szívvel ajánlom, sokat segít a bőrszín kiegyenlítésében és frissítésében. Nem olcsó, de – mint szinte minden MAC kence – kiváló minőség és iszonyú sokáig elég, szóval hosszú távon nagyon megéri az árát.
2. Használj primert
A primer egy olyan kis sűrű krémes cucc, amit az ujjbegyeddel a szemhéjra vékonyan kell alapként felapplikálni, így a szemhéjfesték sokkal szebben tapad, nem pereg le az arcodra, nem maszatolódik szét és nem gyűlik össze a szemhéj ráncaiban. Ez azért nagyon fontos, mert különben a lencse felerősíti az összes ilyen idegesítő csúfságot, amire semmi szükségünk nincs, ugye. Én a MAC paint potját használom évek óta erre a célra a bőrszínemmel megegyező árnyalatban, nagyon bevált. (Nem, sajnos a MAC nem fizet nekem jutalékot, de tényleg annyira hibátlan minőség, hogy bátran ajánlom.)
3. A szemfesték legyen természetes árnyalatú
Már maga a keret is a figyelem középpontjába helyezi a szemeidet, ezért itt teljesen szükségtelen erős színeket használni. Ráadásul, mint fentebb is említettem, a lencse minden pontatlanságot kiemel, ezért jobb a biztosra menni és inkább a szépséges natúr színpalettából választani.
Az alkalmi, sötét, füstös szemfestést akkor válaszd, ha kontaktlencsét viselsz, különben nagyon besötétíti a tekintetet a szemüveg mögött.
Ha megteheted, ruházz be egy-két jó minőségű, profi ecsetre, mert ezekkel sokkal szebben és pontosabban lehet dolgozni, mint a festék mellé csomagolt kis vacakkal. Ha tényleg jót akarsz, akkor készülj fel, hogy drága mulatság lesz, viszont ha megfelelően gondjukat viseled, akkor sok-sok évig kitartanak és hűséges társaid lesznek a mindennapokban. Szerintem minimum szükséges egy közepes méretű, általánosan használható ecset, amivel a színeket pakolhatod fel szépen, valamint az árnyalatok alapos összedolgozásához egy blending ecset, ami egyébként a szemüveges lányok legjobb barátja.
Ne feledd megigazítani a szemöldöködet sem!
4. Bátran a tussal és szempillaspirállal
A tusvonal nagyon szép keretet ad a természetes árnyalatokkal festett szemnek, ha hibátlanul meg tudjuk húzni a vonalat. Ha nem vagyunk elég gyakorlottak vagy nincs türelmünk hozzá, akkor egy tartós szemceruzával is nagyon szép hatást lehet elérni (én is inkább ceruzát használok a hétköznapokon). Itt is fontos a mérték: vastagabb kerethez mehet a vastagabb vonal, vékony kerethez viszont vékony vonal illik.
Ha sötét keretet használsz, akkor vonal legyen egy-két árnyalattal világosabb a keret színénél, és ha szükséges, akkor fülpucival satírozd el a széleket, hogy ne legyen túl éles, kontrasztos a hatás.
A spirállal nem kell spórolni, nyugodtan kenj fel a tövektől a pillák vége felé haladó, finom cikkcakkos mozdulatokkal 2-3 réteg hosszabbító, göndörítő, dúsító festéket, csak arra ügyelj, hogy a végeredmény ne legyen csomós és ne ragadjanak össze a szálak. Viszont az alsó pillasorra csak egy nagyon vékony réteget tegyél, ha egyáltalán szükséges.
5. A rúzsnál szabadjára engedheted a fantáziád
Mivel a szemünk visszafogottan szép, természetes árnyalatokkal lett kisminkelve, ezért a száj gond nélkül lehet hangsúlyos, ha éppen úgy szereted. De persze lehet szerényebb is, ha az illik hozzád. Lényeg, hogy válassz az outfited, az alkalom és a hangulatod szerint egy klassz kis rúzst, ettől nem csak szuper jól fogsz kinézni, de a színe még jókedvre is derít. 🙂
Szemüveget viselni nagyon menő, nem igaz?! 🙂
Képek forrása és további szépségápolással kapcsolatos inspiráció a blog tematikus Pinterest tablóján
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz, ahol plusz tartalmakat találsz és értesítést kapsz a friss posztokról is. 🙂
♡♡♡