café mystra

Harmonikus jógasarok kialakítása otthon 3 lépésben

A jóga gyakorlása az egyik legjobb, legsokrétűbb, leghasznosabb dolog, amit az egészségünk érdekében tehetünk. Nagyon fontos, hogy az alapokat mindenképpen egy jól felkészült oktatótól sajátítsuk el. Bár az oktató segítségét és a csoportos órán áramló dinamikát később sem pótolja igazán az otthoni gyakorlás, de adódhat olyan élethelyzet, amikor nem tudunk rendszeresen ellátogatni kedvenc jógastúdiónkba. Ilyenkor sem kell azonban lemondanunk a jóga áldásos hatásairól, viszont érdemes lehet otthon egy kellemes, nyugodt sarkot kialakítanunk a gyakorláshoz.

Hogyan alakítsuk ki az otthoni gyakorlásunk környezetét úgy, hogy az valóban feltöltő és inspiráló legyen?

1. Válasszuk ki a megfelelő helyiséget

Ez lehet akár a nappali egyik sarka, a hálószoba vagy a dolgozószoba (én speciel általában ott szoktam gyakorolni). A nagyon mázlistáknak persze van külön jóga- vagy fitnesz szobája, de legyünk reálisak, ez legtöbbünk számára nem igazán megvalósítható. Semmi gond, lényeg, hogy kicsit félre tudjunk vonulni, és abban az időben, amit a gyakorlásra szánunk, zavartalanul figyelhessünk befelé, lehetőleg ne járkáljanak ki-be a családtagok.

Legyen a helyiség világos vagy legalább jól megvilágított – ez a kezdők számára különösen fontos a biztonság miatt. 

Kerüljük a harsány színeket, az erős illatokat, az éles sarkokat, a hivalkodó mintákat, és úgy általában a rendetlenséget, mert erőteljesen stimulálják az érzékszerveinket és elvonják a figyelmünket a nyugodt gyakorlásról.

Legyen elegendő hely a mozgásra: ha kell, tologassuk odébb az útban lévő bútorokat.

Legyen a szoba jól szellőztethető, de kellően meleg is, hogy ne dideregjünk a gyakorlást lezáró relaxáció közben sem.

A padló legyen stabil: legjobb a fa vagy laminált padló. A túl puha padlószőnyeg nem biztosít elég támaszt, a kemény kerámialap pedig hideg és kényelmetlen. Persze mindenre lehet megoldást találni…

A jógázásra (vagy más fitnesz tevékenységre) használt helyiséget takarítsuk különleges gondossággal, mert a higiénikus környezet elengedhetetlen az egészségünk megőrzése érdekében. 

2. Szerezzük be a szükséges eszközöket

A legeslegfontosabb, nélkülözhetetlen eszközünk a jógamatrac. Válasszuk az anyagi helyzetünkhöz képest a lehető legjobb minőséget. A matrac készüljön csúszásmentes anyagból, legyen rugalmas, megfelelő textúrájú és vastagságú. Ha jó minőséget veszünk, akkor több évig is örömmel, biztonságosan használhatjuk.

Szükség esetén érdemes beszerezni hevedert, jógatéglát, jógaszőnyeget, de ezek nélkül is kiválóan lehet gyakorolni.

Készítsünk be egy könnyű plédet, amibe betakarózhatunk, ha a relaxáció közben kicsit fáznánk.

Elektronikai cuccokra is szükségünk lehet: laptop/tablet/számítógép, tévé/DVD-lejátszó, zenelejátszó, igény szerint.

3. Gondoskodjunk hangulatos kiegészítőkről

Inspiráló képek, illatos gyertyák, keleti szobrok, sejtelmes fényeket adó lámpák, motiváló idézetek, jógás könyvek – ezek már tényleg csak a hab a tortán, viszont segítenek lecsendesedni, a gyakorlásra összpontosítani, hangulatba kerülni. Az alapelv legyen itt is a kevesebb több, alkalmazzunk inkább visszafogottabb stílusú dekorációt.

Odafigyeléssel, az egyéniségünknek és az általunk gyakorolt jógairányzatnak megfelelően berendezett otthoni jógakuckóban biztosan örömteli és békés lesz az elmerülés.

“Practice, practice, practice and all is coming!”

yoga at home 1

yoga at home 2

yoga at home 3

yoga at home 4

Képek köszönettel a Pinterestről

További inspiráló fotókat találhatsz a blog tematikus Pinterest oldalán is!

 

A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz, ahol plusz tartalmakat találsz és értesítést kapsz a friss posztokról is. 🙂

♡♡♡

 

Címkék: ,

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!